Setkání čtoucích rodin v Ráječku

setkani ctoucich rodin

Ve středu 19. května jsme se již podruhé na pozvání Knihovny Blansko zúčastnili setkání čtoucích rodin v Ráječku. To bylo nachystané pro všechny děti, rodiče, prarodiče, prostě pro všechny ty, kteří pravidelně čtou dětem a zapojili se do celorepublikového projektu „Celé Česko čte dětem“. V letošním roce bylo setkání laděno pohádkově – pro všechny byla nachystána výstava „Skřítci mezi námi“, na jejímž vzniku se podílely děti, rodiče a knihovnice v regionu Blansko. Celá naše čtoucí rodina se inspirovala tvorbou paní Vítězslavy Klimtové. Na motivy jejich knih a ilustrací si děti vytvořily vlastní skřítky a pohádkové postavičky. I děti z Veselice měly na výstavě své výtvory, a to strašidýlka z vánoční výtvarné soutěže. Výstava byla putovní a byla ještě ke shlédnutí 29.5.2010 v blanenském zámku v rámci Historického jarmarku, následně v červnu v knihovně v Lysicích a v  měsíci červenci také v Knihovně v Blansku. Dalším, a pro děti jistě nejzajímavějším bodem setkání bylo vystoupení spisovatelky a ilustrátorky dětských knih paní Vítězslavy Klimtové. Ta dětem kreslila, zpívala, ale hlavně povídala o setkání se skřítky a také o pohádkové zemi, kterou buduje na zámku v Dukovanech. Vystoupení se všem moc líbilo a na závěr si děti od paní Klimtové nechaly ještě podepsat knížky.