Pro děti

Pohádkové krabice

altNaše knihovna myslí i na děti v předškolním a raném školním věku. Pro ně a jejich rodiče, kteří si s dětmi nejenom rádi čtou, ale i hrají, nabízíme přímo kouzelné pohádkové krabice. V těch jsou připraveny knihy, hračky, hry, omalovánky, nápady na výtvarné tvoření a další zajímavosti, vztahující se k určitému tématu. Pohádkové krabice budeme neustále obměňovat a chystat pro děti nové a nové zábavné čtení a hraní. V každé krabici je i překvapení v podobě ručně ušitých hraček, které nám vytvořila Iva Machová z Vavřince.

 

Napiš svůj příběh

altMilé dětí, máte rády knížky a pěkné příběhy? Zkoušíte napsat vlastní pohádku, složit básničku? Umíte nakreslit pěknou ilustraci?  V knihovně máte možnost svá výtvarná i literární dílka představit ostatním, třeba na Noci s Andersenem nebo v literárních čajovnách. Také je pravidelně uveřejňujeme v obecním zpravodaji v rubrice Z PERA NAŠICH DĚTÍ. Najdete je i na těchto stránkách, a to v této záložce.

Pokud máte zájem o uveřejnění svých literárních pokusů, stačí je zaslat na e-mailovou adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo je přinést do knihovny.

 

Hráčské doupě

altChcete se bezva pobavit, zasmát s kamarády třeba i vlastním nevědomostem nebo prožívat adrenalinové chvilky při předhánění protihráčů ve stolní hře? Chcete si namáhat hlavu při vymýšlení strategie a radovat se z výhry? Takové i mnohé jiné bezva zážitky na vás čekají v knihovně při hraní stolních her. Deskové hry jsou vždy jistotou kvalitně stráveného času plného zdravého soutěžení, smíchu i vzrušení. Domluvte se s kamarády a uspořádejte třeba turnaj. Opusťte počítače, odpojte internet a dejte se do hraní! Her je v knihovně k dispozici několik a nově máme dvě herní desky na šprtec. Že nevíte, co je šprtec ?  Více o něm najdete ZDE

 

Výtvarné tvoření

altDo knihovny byly zakoupeny slupovací barvy na sklo, korálky a další výtvarný materiál. Každý čtvrtek máte možnost z tohoto výtvarného materiálu tvořit pěkné věci. Děvčata si mohou vytvořit třeba náramky z paměťových drátků, korálky i náušnice. Také slupovací barvy na sklo skýtají zdroj zábavy a možnost vytvořit něco pěkného. Naše knihovna je nejen místem na půjčování knih, ale jakýmsi „komunitním“ centrem, kam si můžete zajít, setkat se s kamarády, vybrat si a prohlédnout knížky, posedět u počítače nebo si něco pěkného vytvořit.

 

Co máme nachystáno v  knihovně pro vaše výtvarné tvoření ?
  • pastelky
  • fixy
  • barevné papíry
  • barvy na sklo Windowcolor
  • korálky, drátky, lanka a další pomůcky na korálkování
  • modelovací hmotu
  • foukací fixy

Veškerý výtvarný materiál je k dispozici v běžné provozní době knihovny a také ve výtvarných dílnách, které se konají v průběhu roku. 

 

 

Zajímavá novinka pro tvoření

altRainbow Loom - duhové náramky z gumiček. Objevte nejnovější hit ze zahraničí a vyrobte si vlastní duhové náramky díky využití stavu (anglicky "loom"). Pletení vlastních náramků pomocí stavu je velmi zajímavá tvůrčí činnost, která se líbí dívkám i chlapcům. Náramky jsou velmi populární v USA a Kanadě a nyní přichází i do Evropy. Pletení je jednoduché, nepotřebuje baterky, podporuje vaši kreativitu. Můžete si uplést náramky z různých barev a podle různých designů. Na internetu se dá najít mnoho videí, které vysvětlují, jak udělat různé styly náramků. Náramky si můžete vyměňovat s kamarády. Kromě náramků se dají udělat i prsteny, náhrdelníky nebo přívěsky. Jak na to najdete ZDE.

 

 
Více článků...