Výsledky našeho bádání

Naše knihovna si dala za cíl být komunitním centrem pro občany Veselice, ale i okolí. Naší snahou bude, aby jste v knihovně našli mnoho zajímavých knih a dalších publikací a vedle toho také, aby jste měli možnost navštívit různé další akce, jako besedy, výstavy, tvořivé dílny a další akce, které obohatí společenský život ve Veselici. Vedle toho na tomto webu chceme zveřejňovat výsledky bádání objasňujících historii různé události, ale i další informace zaměřené např. na sběr historických dokumentů, jako např. pohlednic, fotografií, pozvánek a pod. V této rubrice jsou postupně umísťované informace o jednotlivých projektech realizovaných naší knihovnou.

alt

Pokud nám můžete poskytnout nějaký historický materiál vážící se k Veselici a nebo alespoň kontakt na osobu vlastnící takovýto dokument, budeme Vám velice vděčni. Kontaktovat nás můžete osobně a nebo prostřednictvím e-mailu - Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Pokusme se společně budovat archiv, jež poskytne v budoucnu naším následovníkům informace o životě v naší obci

Pokud nebudou některé odkazy na tomto webu aktivní není to z důvodu nějaké závady, ale toho, že dané téma připravujeme a je předmětem našeho bádání

Téma Rok
Bratři Skotákové – pedagogové z Vavřince čp. 36 2018
Velká válka - výročí sta let od jejího zahájení 2014
Historie názvu osady Nové Dvory 2014
Život ve Veselici a okolí v období 2. světové války 2013
Historie zvyku zvaného OSTATKY a historie OSTATKOVÉHO PRÁVA 2013
Připomenutí 50. výročí sloučení  Vavřince, Veselice, Suchdolu a Nových Dvorů 2010
Historie včelařství ve sloupském regionu 2002