Vánoce v knihovně

vanoce v knihovne 2010Vánoce byly ještě v nedohlednu, ale v  sobotu 27. listopadu  zavládla v knihovně ta pravá vánoční nálada. Již potřetí jsme se sešli na akci „Vánoce v knihovně“. Na začátku našeho setkání děti vyráběly ozdoby a přáníčka. Poté jsme v knihovně zhasli a pouštěli si lodičky vyrobené ze skořápek a svíček. Další vánoční zvyk, který jsme společně vyzkoušeli, bylo lití vosku do vody a házení bačkorou. Přečetli jsme si něco o Vánocích, rozkrojili jablíčko a věštili z jablečné slupky. K dotvoření sváteční atmosféry nám hrály koledy, které si děti i společně zazpívaly. No a co by to bylo za Vánoce bez dobrého cukroví. Toho jsme měli tentokrát tolik, že jsme je ani nestačili pojíst. Na závěr jsme všichni přešli na náves ke kapličce nazdobit stromeček. V naší knihovně opět po roce na jedno odpoledne zavládly Vánoce.

Akce se konala v rámci projektu „Knihovna, ta nás baví“. za podory Ministerstva kultury ČR.