Beseda o Galapágách a Ekvádoru

alt

V sobotu 15. října proběhla v knihovně beseda o Galapágách a Ekvádoru. O naplnění dalšího cestovatelského snu svého syna Jirky, upoutaného na invalidní vozík, nám vyprávěli Jiří a Alena Márovi z Přerova. Jejich prostřednictvím jsme se zastavili v Karibském moři. Povídali nám o studiu španělštiny a životě v ekvádorské rodině. Poznali jsme podivuhodná tajemství rovníku. Zjistili jsme, jak nebezpečný je život v amazonské džungli a navštívili jsme pralesní Indiány. Dětem, kterých přišlo na besedu překvapivě hodně, se nejvíce líbily videosekvence a obrázky různých, pro nás vzácných a exotických zvířat. V závěru besedy na zvídavé otázky přítomných odpovídali nejen Márovi, ale i Jirka, který na besedu přijel společně s rodiči. Mimo jiné jsme se dozvěděli, že 15. prosince celá rodina vyráží na další dobrodružnou cestu, tentokrát do Austrálie. Po besedě s námi Márovi ještě poseděli a popovídali. Pro potěšení nám zahrála paní Rybářová na kytaru. Příští rok se budeme opět těšit na další besedu s Márovými, a to o Japonsku.

Akce proběhla za podpory Ministerstva kultury ČR.