Den otevřených dveří v knihovně

den otevrenych dveriV sobotu 9. dubna byla nová Knihovna ve Veselici od 13 do 17 hodin otevřena pro širokou veřejnost. Do naší knihovny se přišli podívat občané ze všech našich obcí a všech věkových kategorií. Největší zájem o prohlídku knihovny měli však rodiče s dětmi, což nás moc těší. V knihovně bylo po celou dobu plno, starší poseděli a popovídali u kávy, vína a dobrých koláčů. Děti, ty se okamžitě zabydlely v dětském koutku plném pěkných knížek, hraček a stolních her. Vyzkoušeli jsme i nové plátno s projektorem a promítli pohádky. Děti pak v pět hodin nechtěly jít ani domů. Návštěvníkům se nové prostory knihovny moc líbily, hlavně její nápadité řešení, krásně sladěné barvy interiéru a nový nábytek.

To vše nám tak pěkně navrhla paní Iva Machová z Vavřince. Touto cestou ji ještě jednou za skvěle odvedenou práci, dobrou spolupráci a plno hodin věnovaných knihovně děkuji. Také všem ostatním, kteří pomohli s montáží nábytku, zapojení elektroniky, stěhováním a dalším. Myslím, že výsledek našeho společného snažení ocení nejen naši čtenáři, ale i ostatní občané při výstavách, besedách, tvořivých dílnách a dalších akcích pořádaných Knihovnou ve Veselici. Nové prostory knihovny budou využívány i pro potřeby spolkové života v obci a jsou otevřeny pro každého, kdo bude mít nápad na jejich využití. Doufám, že se tak stanou místem setkávání našich občanů a také centrem kulturního dění v obci.