Výtvarná dílna a oslava otevření knihovny

kockyV sobotu 16. dubna proběhla v nové knihovně první výtvarná dílna. Tentokrát na ni spolu s dětmi mohly přijít i maminky, protože nám to větší prostory již umožnily. Jak jsme vás již dříve informovala, naše knihovna se aktivně zapojuje do projektu „Celé Česko čte dětem“. Pro rok 2011 vyhlásila Knihovna Blansko společné téma pro čtení a výtvarné tvoření s dětmi, kterým jsou zvířátka. Proto jsme se společně s dětmi pustily do výroby ponožkových kočiček. Paní Olga Němcová nám je předšila a děti si je pak vycpaly, přišily ocásky, hlavu a oči. Maminky dětem pomáhaly, a tak nám šla práce dobře od ruky.

Zapojili se i kluci a musím říct, že jim šití šlo opravdu moc dobře. Společně jsme vytvořili dvacet krásných kočiček a děti tak získaly vlastnoručně vyrobenou hračku. Po našem tvoření jsme si daly dobroty, které nám přinesly maminky a ještě dodatečně oslavily otevření nové knihovny. Poté se promítala pohádka a maminky měly možnost posedět a popovídat si. Sobotní odpoledne v knihovně se vydařilo a potěšující je, že se na něm sešly děti ze všech našich obcí.

Akce byla podpořena Ministerstvem kultury ČRrámci projektu „Moravský kras, náš domov“