Výstava „Pohádková země Vítězslavy Klimtové“

pohadkova zemeV neděli 5. června doputovali skřítci paní Vítězslavy Klimtové i k nám do Veselice. Na své cestě po knihovnách celé republiky tato výstava přináší radost nejen dětem, ale i dospělým. Paní Vítězslava Klimtová  je spisovatelka, grafička, ilustrátorka a známá objevitelka pohádkové země plné strašidýlek, skřítků, víl, rusalek, které s trochou fantazie každý nalezne ve svém okolí. Hlavně děti si vytvoří svůj pohádkový svět ve vlastních představách. Toto je dar paní Klimtové, kterým obdarovává nás všechny. Zášupšák domácí, Modrý Elfík, Bábrdlínka  Borúvková, Borina Divá a další skřítci se v naší knihovně zabydleli a opravdu jim to u nás slušelo. K nim se ještě přidali skřítkové vyrobení dětmi z knihovny v Němčicích a také strašidýlka našich dětí z loňské soutěže „Veselická strašidla“. Výstava byla k vidění od neděle 5. června do úterý 14.června.

Naše první výstava v nových prostorách knihovny měla u návštěvníků pěkný ohlas a shlédlo ji plno dětí i dospělých. Na pozvání přišly také děti z MŠ ve Vavřinci. Ty si nejen prohlédly skřítky, ale měly v knihovně nachystané i malé občerstvení a plno papírů a pastelek. Děti si vzaly z výstavy inspiraci a namalovaly své vlastní skřítky. Moc milé bylo, že nám obrázky nechaly k výzdobě knihovny. Touto cestou jim za ně děkuji. Také děti ze ZŠ ve Sloupě se přišly na výstavu podívat. Čtenářka Simonka Němcová provedla své spolužáky a paní učitelku knihovnou, společně shlédli výstavu skřítků, pobyli v knihovně a prohlédli si i knížky. Také školáci nám v knihovně nechali dárek, a to Lexikon strašidel, který společně vytvořili v rámci výuky českého jazyka. Také jim patří dík za dárek a krásný zápis v pamětní knize. V sobotu 11. a neděli 12. června, pak byla výstava po celý den otevřena pro návštěvníky poutě ve Veselici. Dle krásných a vtipných ohlasů v návštěvní knize se také jim výstava líbila.