Oslava Dne dětí v knihovně

oslava dne detiV neděli 5. června v odpoledních hodinách jsme s dětmi slavnostně zahájili výstavu „Pohádková země Vítězslavy Klimtová“, a také jsme společně oslavili Den dětí. Dětem se vystavení skřítci moc líbili a každý si našel toho svého. Mě osobně nejvíce zaujal skřítek Zášupšák, protože konečně vím, kdo mně neustále v knihovně schovává klíče. Na oslavě nechyběl ani kulturní program – Maruška Fabiánková nám zatancovala krásný břišní tanec a Tomášek Fabiánek pak ukázku tance HIP HOP. Poté děti inspirovány pohádkovými bytostmi namalovaly své vlastní skřítky a tak se nám podařilo udělat malý Lexikon strašidel Knihovny ve Veselici. Za pěkné obrázky, ale hlavně k svátku dětí, pak každý dostal knihu od nakladatelství Thovh. Poté už v knihovně zavládla volná zábava, maminky nám nachystaly plno dobrot a děti se do nich s chutí pustily, poté rádi usedly k pohádce. Protože se jim pak ještě nechtělo domů, pustili jsme si písničky, došlo i na zpívání a tancování při malé diskotéce. Děti se v knihovně opravdu vyřádily a nerady se pak po telefonických upomínkách maminek rozcházely domů.