Knihovna plná knihovníků

alt

Ve čtvrtek 15. září přijela do naší knihovny milá návštěva. Na čtyřicet neprofesionálních knihovníků z obecních knihoven Brno-venkov spolu s knihovníky z Městské knihovny Kuřim na svém podzimním výletu navštívili naši knihovnu. Úvodem si všichni se zájmem prohlédli prostory knihovny i novou hasičskou zbrojnici a shlédli prezentaci z naší činnosti. Při kávě se pak rozvinula bohatá diskuse, jak jinak než o knihovnách a jejich aktivitách, práci s dětskými čtenáři, spolupráci s obcemi, evidenci knih atd. Z rozhovoru jsem měla možnost zjistit, jak jiné knihovny pracují, ale hlavně načerpat plno inspirací a kontaktů.

K vlastní tvorbě interiéru a vybavení knihovny zodpověděla dotazy knihovníků paní Iva Machová. Dle jejich ohlasů se naše knihovna moc líbila a přáli by si takovou také mít. Škoda jen, že času bylo málo, mohlo by se povídat ještě hodně a hodně dlouho. Na závěr návštěvy jsme ještě společně navštívili rozhlednu a podívali se na naši obec a okolí z ptačí perspektivy. Jen nerada jsem se pak u autobusu s touto milou návštěvou loučila.