Soutěžní putování "Hledání tajemství"

altV sobotu 15. září si děti z naší obce mohly zasoutěžit a změřit tak síly s dětmi z jiných obcí. Regionální oddělení Městské knihovny Blansko a Místní knihovna Němčice pořádala v tento den soutěžní putování s názvem „Hledání tajemství“ zaměřené na poznávání našeho regionu a jeho osobností. Počátek soutěže byl v jeskyni Kůlna, kde děti vyslechly poutavý výklad, ze kterého mohly čerpat vědomosti do prvního kola soutěže. Další zastávka pak byla u budovy Sloupsko–Šošůvských jeskyní. Tam si nejprve vyslechly pověst o zkamenělé rodině, odpověděly další otázky a mohly se vydat na další cestu směrem na Němčice. V lese pak došlo na hledání ovečky, házení šišek a hádání dalších soutěžních úkolů.

Cíl putování byl na hřišti v Němčicích, kde proběhly další soutěže a také beseda se spisovatelem Vladímírem Klepáčem. Ten dětem představil svoji knihu Král lesa a pustil ukázky hlasů zvířat, které pak mohly děti hádat. Na závěr našeho soutěžení byly předány dárky a ceny. Každý účastník  putování dostal i kousek výborného dortu. Naše děti byly velice šikovné a obdržely v soutěži nejvíce bodů. Verunka Nečasová z Vavřince pak získala hlavní cenu – pohár „Největší šikula“.