Výstava "Veselice v proměnách času"

altMožnost zhlédnout nejen proměnu různých míst v obci, ale i fotografie z dění byla o červnovém pouťovém víkendu na výstavě „Veselice v proměnách času“. V nové hasičské zbrojnici bylo na deseti panelech umístěno na čtyři sta fotografií. Pěkné bylo zejména porovnání, jak které místo v obci vypadalo dříve a jak je hezké dnes. Mnozí na fotografiích školáků, rekrutů a dění z obce našli sebe v mladším věku nebo své známé a příbuzné. Porovnat také šlo, jak se slavily Ostatky, hodně zajímavé byly i fotografie z divadel, která se dříve ve Veselici hrávala. Nejstarší fotografie byly z třicátých let dvacátého století.

Výstava byla hojně navštěvovaná nejen našimi občany, ale i pouťovými hosty a každý si na ní našel něco zajímavého. Veškeré fotografie budou založeny do alb a kdo nestihl výstavu navštívit, může si je přijít prohlédnout do knihovny. Bude jen dobře, když tyto, mnohdy historické materiály, zůstanou v knihovně zachovány, třeba i pro budoucí generace. Naše sbirka není u konce, postupně budeme další fotografie sbírat a mapovat tak život v naší obci.

Výstava byla podpořena Ministerstvem kultury ČR.