Koloběžkový výlet

altV sobotu 29. června jsme s dětmi v rámci uvítání prázdnin vyrazili na sportovní výlet. Ve Vilémovicích jsme si u paní Dany Novákové zapůjčili koloběžky a vybrali si pěknou trasu. Od půjčovny jsme nejprve vyjeli po silnici směrem na Jedovnice, hned kousek nad obcí jsme u křížku odbočili na polní cestu a přes louky a les jsme dojeli až na Převážku. Po cestě bohužel proběhl jeden drobný karambol, a tak přišlo vhod doprovodné vozidlo Haničky Včelíkové. Převážku jsme co nejrychleji projeli a odbočili na Rudici, tam jsme se projeli po naučné stezce Rudické doly s jezírky a krásným výhledem na rozhlednu ve Veselici. Naší první zastavkou bylo pak muzeum Větrný mlýn, kde jsme se občerstvili a načerpali síly na další cestu.

Od mlýna jsme kamenitou a příkrou cestou sjeli k Rudickému propadání. Koloběžky jsme museli chvílemi tlačit, cesta zde byla kamenitá a docela nebezpečná, odměnou nám však bylo tajemné a krásné Rudické propadání. Odtud jsme pak cestou lesem dojeli do Jedovnic a projížďka po asfaltové cestě kolem rybníka Olšovec byla parádním a rychlým svezením. Po tomto sportovním výkonu jsme na hrázi dostali tu pravou chuť na občerstvení na zahrádce místní restaurace. Před námi byl už jen závěr cesty z Jedovnic do Vilémovic. Tam jsme všichni ve zdraví dorazili, za námi bylo 16 kilometrů a dobrý pocit z příjemně prožité soboty.

Akce proběhla za podpory Ministerstva kultury ČR.