Cestovatelská beseda o Jemenu

altV sobotu 8. února jsme měli opět možnost z tepla naši knihovny procestovat další zajímavou a exotickou zemi. Krásná, ale i drsná země na jihu Arabského poloostrova s bohatou historií a nádhernou přírodou, tak charakterizovala Jemen cestovatelka Dáša Důbravová z Blanska. Ta měla možnost Jemen a ostrov Sokotru procestovat v roce 2010. Z cest si přivezla plno krásných fotografií a zážitků, o které se s námi ráda podělila. Měli jsme tak možnost poznat malovanou architekturu hliněných domů, pohostinné Jemence, kteří jsou díky lehké droze khat neustále dobře naladění, tradiční arabskou kulturu a mnohé další.

Na ostrově Sokotra pak nevídané endemické rostliny, která dělají ze Sokotry skutečný poklad na Zemi. Je pěkné, že prostřednictvím besedy jsme měli možnost tyto krásné země poznat a nepřímo je procestovat. Určitě si po čase takové cestování s paní Dášou Důbravovou zopakujeme a podíváme se třeba do Vietnamu nebo na Srí Lanku.