Noc s Andersenem

altV pátek 5. dubna jsme s dětmi opět po roce, nocovali v knihovně a užili si tak tvořivou, dobrodružnou i pohádkovou Noc s Andersenem. A co na děti čekalo za program? V úvodu tvořivá dílna, na které si děti s pomocí Ivy Machové vytvářely brože z plsti. Po večeři, kdy jsme si nechali dovést pizzu, nám Kristýna Plíhalová přichystala výborné míchané ovocné nápoje. Pak už byl ten pravý čas zhasnout knihovnu, nechat svítit jen lampičku a pozvat hosta do červeného křesílka. Jak už v minulých letech, tak i letos nám moc pěkně a poutavě vyprávěla paní Nedomová, a to nejen o nové knížce Dobrodružství šneka Krasíka, která je plná krásných pohádek z našeho regionu, ale připomněla i sté výročí první světové války.

Děti také dostaly prostor na své příběhy. Byly to strašidelné, až hororové příběhy. Po nich pak cesta do do setmělého lesa, která je čekala, nebyla až tak lehká. Děti se ve třech skupinách rozešly na tři místa v lese pod rozhlednou hledat šifru, kterou pak z pomocí Ondry Macha vyluštily. Pak už jsme se uložili do spacáků a koukali na film. Program Noci s Andersenem byl opravdu naplněný k prasknutí, a tak jsme šli spát hodně pozdě. Ráno nás ke snídani čekal výběr buchet a koláčů od maminek a babiček.