Výstava "Obec a region v publikacích"

altNa dva pouťové dny byla v knihovně přichystána výstava s názvem Obec a region v publikacích. Již od roku 2011 sbíráme literaturu vydanou v našem regionu a snažíme se získat do fondu knihovny vše, co bylo vydáno. Většinu publikací dostáváme darem od obcí nebo přímo od autorů těchto drobných děl. Dalším zdrojem je pak antikvariát, kde lze najít starší, leckdy už vzácné, výtisky. Naše sbírka již čítá na 300 publikací a je zdrojem cenných informací o spolkovém životě, historii, sportu a dění v naši obci i regionu. Na výstavě byly také k vidění fotografie z loňské panelové výstavy (Veselice v proměnách času) a alba fotografií z činnosti knihovny od roku 2008 do roku 2013.

Zajímavá byla i výstavka obecních zpravodajů od roku 2005 do roku 2014, na které bylo patrné, jak se náš zpravodaj v průběhu let měnil k lepšímu.