Přístupné prostředí je důležité pro každého – pro malé děti a jejich rodiče, seniory, uživatele s dočasným či trvalým zdravotním postižením či omezením, ale i při únavě nebo náhlé zdravotní indispozici. Knihovna je přirozeným kulturním centrem, není jen místem pro půjčování knih, ale je i místem kontaktů, neformálních informací, místem setkávání s ostatními čtenáři i kulturním centrem obecně. Bezbariérová knihovna je tak vnímána jako důležitý pozitivní signál pro její uživatele.

Naše nová knihovna byla dána do provozu v dubnu roku 2011. Je plně bezbariérová, vstup do ní je podél levé strany budovy rekonstruovaného kulturního domu, a to po rovné cestě ze zámkové dlažby. Vstup, vybavení i celý prostor knihovny je přizpůsoben hendikepovaným občanům, a to včetně nového sociálního zařízení. Služby naší knihovny tak mohou využít nejen občané s pohybovým omezením, ale třeba i maminky s kočárky. Naše knihovna se tak stala přístupnou a vstřícnou ke každému. Pokud máte nějaké zdravotní omezení, nebojte se naši knihovnu navštívit a rozšířit řady našich čtenářů, uživatelů a návštěvníků kulturních akcí.