Veselické knihobraní

altO Velikonoční sobotě 3. dubna 2010 se uskutečnil na rozhledně Podvrší již tradiční Velikonoční jarmark. Akci pořádalo sdružení Veselická kaplička za spolupráce Knihovny ve Veselici.  Naše knihovna měla na jarmarku přichystanou netradiční akci tzv. „Veselické knihobraní“. Ten, kdo sebou přinesl jako dar pořadatelům nějakou brožuru nebo knihu, jejímž tématem je region Moravský kras a okolí, obdržel od pořadatelů kupon umožňující vstup na rozhlednu zdarma pro sebe a omezený počet doprovodu.

Cílem této akce bylo získat knihy a další publikace do nově vytvářeného fondu regionální literatury v místní knihovně, která bude umístěná od příštího roku v Kulturním domě Veselice. Naše knihovna dostala darem celkem 17 publikací, například knihu Sloup v Moravském Krasu, dvě brožury o Lipovci nám věnovala paní Školařová, knihovnice MK Lipovec, krásnou brožuru Hrady okresu Blansko i s věnováním nám přinesla paní Jalová, knihovnice z regionálního oddělení Městské knihovny Blansko. Knihu Okolí Brna, Moravský kras i s mapou tras výletů do našeho kraje nám daroval pan Antonovič ze Šebrova. I ostatní publikace od dalších dárců byly moc pěkné a stanou se základem nově budovaného fondu regionální literatury.